Coming Soon! Coming Soon!

آینده کسب و کارهای آنلاین

آینده کسب و کارهای آنلاین

داشتن وب سایت به چه دردی میخوره ؟؟؟

کی میره وب سایت ببینه آخه !!!

این همه مشتری ، وب سایت واسه چیمه !!!

احتمالا این سوالات رو قبلا از زبون خیلی از تولید کننده ها و بازاری ها شنیدید ، کسایی که ادعا داشتن داشتن یه سایت هیچ کمکی به اونا نمیکنه و فقط یه هزینه اضافی و دور ریختن پولشونه ، کسایی که سود خودشونو از مشتری های فیزیکی ، قرارداد های فیزیکی با شرکت ها و جاهای دیگه داشتن و هیچ نیازی به داشتن یک سایت و یک شبکه اجتماعی حس نمیکردن .

فلوریتم

 

نگاهی به گذشته

در 5 سال گذشته با کاهش ارزش ریال،  بسیاری از کسب و کارهایی که رونق خوبی داشتن مثل بازارهای فروش موبایل – لپتاپ – کالا های دیجیتال – فروشگاه های لباس و … به تدریج دچار کاهش سود دهی شدند ، مهم ترین علت این کاهش فروش و رکود همون طور که میدونید کاهش قدرت خرید مردم و تغییر سبد کالای خانوار ها بود.

خانواده هایی که به علت گرانی مواد خوراکی ،  هزینه دانشگاه ها و شهریه مدارس و  سایر هزینه اصلی های قدرتی برای خرید کالاهای فرعی مانند موبایل – لپتاپ – لباس های مارک و … نداشتند .

در ادامه این وضعیت بسیاری از کسب و کارها با تعدیل نیرو خودشون رو زنده نگه داشتند –  بسیاری دیگه به کسب و کار دیگه ای رو اوردن و هر کسی به شکلی در این وضعیت دست و پا میزد .

اینجا بود که بسیاری از مدیران هوشمند و به روز متوجه شدند که میتوان به جای داشتن مشتریان انگشت شمار فیزیکی، وارد یک دنیای بزرگ به نام اینترنت شد ، دنیایی که تعداد کاربران آن چندین میلیون بیشتر می شود و بنابراین کالا ، خدمات و بستر مناسب تری برای عرضه خدمات خودشون دارن.

در این میان عده ای بودن که به طور دقیق و موشکافانه به تدریج وارد دنیای دیجیتال و کسب کار های آنلاین شدند ، کسایی که تا چند روز پیش جملات بالا رو استفاده میکردن امروز با یه مشاوره کوتاه ، یه جستجوی ساده و یکم فکر و تحقیق متوجه این موضوع شدن که بدون داشتن یک وب سایت اینترنتی مناسب ، یک صفحه حرفه ای در فضای مجازی احتمالا محکوم به نابودی و از بین رفتن هستند .

این افراد متوجه شدند که نشان دادن محصولات ، کالا ها و خدمات خود در دنیای بزرگ اینترنت میتونه سود و ارزش افزوده بیشتری براشون به همراه داشته باشه . تا جایی که امروزه جامعه ما ، شرکت و مجموعه که ای از داشتن یک وی سایت حرفه ای بی بهره باشه  رو نمی پذیرن و نسبت به اون تقریبا بی اعتماد میشن ، چرا که  داشتن یک وب سایت اینترنتی میتونه ویترین یک مجموعه و کسب و کار باشه و  فاصله بین مشتری و کسب و کار رو به شدت کاهش بده و این کاهش فاصله به افزایش اعتماد مردم خیلی کمک میکنه .

طبق یک امار حدود 80 درصد از کسب و کارهایی که در بازار امروز زنده ماندند با رمز موفقیت ( وب سایت اینترنتی مناسب و فضای مجازی مناسب ) به کار خود ادامه میدهند ، در واقع امروزه میتوان گفت داشتن یک وب سایت احتمالا بهترین و شاید تنها راه نجات از این زمستان اقتصادی است .

وضعیت فعلی

تا اینجا متوجه شدیم که خیلی از شرکت ها و کسب و کار ها نیاز به یک وب سایت اینترنتی و حضور در فضای اینترنت رو کاملا حس میکردن ، اما از این زمان به بعد شاهد رشد شدید وب سایت ها و صفحات آنها در شبکه های اجتماعی خواهیم بود سوال اینجاست که مشتری چجوری باید سایت ، شرکت و کسب و کار مورد نظر خودشو توی این سیل عظیم وب سایت ها پیدا کنه ؟؟؟

پاسخ این سوال به نظر بنده به کیفیت و نحوه پیاده سازی و حرفه ای بودن وب سایت یک کسب و کار بر میگرده ، امروزه بیشتر وبسایت ها از کیفیت کافی ، محتوای سالم و باکیفیت بهره مند نیستند ، و فقط اسم یک وب سایت رو یدک میکشن، در واقع کاربران دیگه از سایت هایی که حداقل استاندارد های لازم کیفی رو نداشته باشن خرید که هیچی ، وارد اونا هم نمیشن . موتور جستجوی گوگل هم این وب سایت ها رو در نتایج خود جای نمیده و به جای اونا سایت های باکیفیت رو به کاربر نشون میده .

بنابراین نتیجه میگیریم در آینده و حتی در فضای کنونی اینترنت وب سایت ها و صفحه های اجتماعی ای  که حداقل فاکتور های زیر رو نداشته باشن جایی در میان بازدید کاربران و مشتریان اصلا ندارن .

1- طراحی ساده ، حرفه ای و شیک یه صورت انحصاری و کاربر پسند

2- محتوای با کیفیتی که کاربر رو به مدتی به خودش جذب کنه

3- روش های ، پلن ها و استراتژی های تبلیغاتی به روز

4- استاندارد سازی برای موتور های جست و جو به خصوص گوگل

پیش بینی آینده

در ادامه نظر خودم رو در مورد مجموعه هایی که در آینده ای بسیار نزدیک با رشد شدیدی در فضای آنلاین و اینترنت مواجه میشن رو عرض میکنم .

1- شرکت های مبتنی بر خدمت در فضای جامعه امروزی بسیار پررنگ شدن ، از ایجاد تاکسی های آنلاین تا سوپر مارکت های آنلاین و فروشندگان لباس ، دارو و … همگی کم کم بین خانوار های ایرانی در شهر های بزرگ جای خود رو باز میکنن و تا جایی که همون طور که تقریبا تاکسی تلفنی های بسیاری از بین رفتند ، سوپر مارکت ها و فروشگاه های زیادی هم به دلیل نداشتن وب سایت و فعالیت اینترنتی رو به نابودی میروند .

2- مجموعه های عرضه خدمات وب به طور محسوسی رشد میکنند ، سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس همه گیر شده و تقریبا هر فرد مهمی یک وب سایت شخصی برای خود راه اندازی میکند ، شرکت های به روز وب سایت های خود رو آماده میکنن و با مجهز سازی اونا به فروشگاه های آنلاین ویترین خود رو کامل میکنن . افراد فعال در کسب و کار اینترنتی رشد زیادی میکنن و عده زیادی به عنوان یک شغل ثابت خود را متخصص کسب و کار اینترنتی می نامند و به واسطه آن با مشاوره ، راه اندازی و بهینه سازی وب سایت های مجموعه های دیگر به کسب درآمد میرسند .

3- وب سایت های که فعالیت نا منظم و غیر حرفه ای دارن و اون استاندارد هایی که عرض کردم رو رعایت نمیکنن به سرعت از رقابت خارج میشن و جایی برای خود نمایی ندارن در حقیقت مجموعه هایی که برند سازی نکنن در آینده محکوم به نابودی هستن . به این علت که فعالیت بدون اینکه زیر چتر یک  نام و مجموعه خاص نباشیم هیچ ارزشی برای ما نداره و حتی میتونه به سرعت کپی بشه و دیگران از اون استفاده کنن، بدون اینکه ما بهتره خاصی از او مطلب برده باشیم 

امیدوارم از مطالب این مقاله استفاده کافی رو کرده باشید ، خوشحال میشم نظرات ارزشمندتونو راجب به این مطلب بدونم .